Ida Tracz

Psycholog, trener personalny, nauczyciel jogi, instruktor Pilates i innych technik pracy z ciałem. Wykształcenie psychologiczne zdobyła na Uniwersytecie Łódzkim. Jest absolwentką Szkoły treningu i warsztatu psychologicznego metodami aktywnymi.

Od wielu lat zajmuje się pracą z ciałem i umysłem wykorzystując szeroką wiedzę z zakresu anatomii i fizjologii wysiłku oraz psychologii i sportu. Ukończyła podyplomowe studia na kierunku Terapia ruchem z gimnastyką korekcyjno-kompensacyjną. Jest certyfikowanym instruktorem metody Pilates Instytutu Michaela Kinga w Londynie, nauczycielem Ashtanga yogi, absolwentką kursu nauczycielskiego Sri Sri Jogi międzynarodowej organizacji Art Of Living, szkolenia BODY ART Roberta Steinbachera oraz wielu innych szkoleń i warsztatów najlepszych szkół polskich i zagranicznych. Instruktor i szkoleniowiec fitness. Obecnie jest w trakcie kursu nauczycielskiego Kundalini Yogi oraz Sat Nam Rasayan (uzdrawianie w procesie głębokiej medytacji).

Specjalizuje się w treningach indywidualnych, pracy z seniorami i kobietami w ciąży, posiada szeroką wiedzę z zakresu form body&mind, prozdrowotnych, profilaktyki bólu kręgosłupa, technik relaksacyjnych.

Na jej treningach poczujesz się wyjątkowo, nauczysz jak bezpiecznie pracować z ciałem, poprawisz elastyczność, siłę mięśni i umysłu, zmniejszysz poziom stresu, nabierzesz energii.

Agnieszka Wierzbińska

Agnieszka Wierzbińska, związana z jogą od 2004 roku. Od 2008 roku nauczyciel dynamicznej ashtanga vinyasa jogi. Uczennica Basi Lipskiej i Angie Święc Kambeitz oraz wielu wspaniałych nauczycieli, od których czerpała wiedzę i inspirację podczas licznych warsztatów i wyjazdów jogicznych m.in. z Kino MacGregor, Manju Joisem, Tarikiem Van Prehn, Gabriele Severini, Larugą Glaser i Włodkiem Łagodzkim.Już dwa razy pogłębiała swoją wiedzę i praktykę w Indiach. W 2010 i 2012 roku spędziła wiele miesięcy w południowych Indiach, gdzie pogłębiała swoją praktykę ashtanga jogi u Sri BNS Iyengara (bezpośredniego ucznia Krishnamacharya’y), Ajaya Kumara i Sri V. Sheshadriego oraz ukończyła kursy pranayamy, joga mudr, mantr i ajurwedyjskiego masażu Shirodhara.

Agnieszka głównie oddana jest praktyce ashtanga jogi choć uwielbia też płynąć z oddechem ćwicząc jogę flow i wchodzić w głębokie stany świadomego relaksu korzystając z joga nidry. "Latała" też z Almuth Kramer, Martą Jurkowską, Guillermo Benitez'em i Machałem Maciaszkiem na acro jodze i dotleniała uczniów podczas zajęć na świeżym powietrzu prowadząc „jogę na trawie” w Parku Źródliska oraz jogę na plaży podczas akcji promocyjnej marki Lipton na polskim wybrzeżu. Z wykształcenia tłumacz i pasjonat sztuki i kultury. Zobaczyć możecie ją w Akademii Body Mental lub na płycie DVD Ashtanga Yoga Basia Lipska.

Monika Półrolnik

Monika Półrolnik - pedagog, nauczyciel polonista. Od ponad dziesięciu lat aktywnie pracuje z dziećmi i młodzieżą, traktując nauczanie jako misję oraz szansę na nieustanny rozwój i twórcze poszukiwania. 

Z zamiłowania również instruktorka rekreacji ruchowej zafascynowana formami body & mind. W warszawskiej szkole OPEN MIND zapoznała się z formą Trilo Chi, opracowaną przez prekursorkę body mind w Europie – Lucię Nirmalę Schmidt. 

Trilo Chi wzoruje się na wschodnim rozumieniu i wykorzystaniu energii witalnej (Chi lub Prana), otwiera drzwi do misterium medycyny chińskiej i jest niepowtarzalnym doświadczeniem rozwoju osobistego oraz uzdrowieniem ciała i duszy. 

Odpowiednio dobrane, różnorodne techniki pracy z ciałem pomagają w utrzymaniu równowagi energetycznej, elastyczności i stabilizacji. Trilo Chi łączy Jogę, Pilates, Qi Gong, Tai Chi, stretching, szkołę kręgosłupa, relaks- podróże w ciele, podróże w wyobraźni, ćwiczenia zmysłów i inne. Podczas zajęć, poprzez ruch w odpowiednim kierunku z odpowiednim oddechem poprawiamy przepływ energii w meridianach, co powoduje usunięcie blokad energetycznych będących często przyczyną dolegliwości bólowych i chorób. Trilo Chi stymuluje mięśnie głęboko położone i wzmacnia tzw."mięśnie środka". 

Trilo Chi to rodzaj sztuki, która zajmuje się takimi komponentami jak postawa, oddech, koncentracja.

Monika zajmuje się energią w szerokim rozumieniu tego terminu . Wykonuje tzw. Rentgen Duszy(rysunek aury i pola życia ). Niosąc pomoc innym, posługuje się także Kartami Anielskimi. Prywatnie szczęśliwa kobieta, mama trzech wspaniałych synów. 

„Niech piękno, które kochamy, będzie tym, co robimy. Są setki sposobów klękania i całowania ziemi.”

Aneta Nowicka

Studiowała prawo administracyjne i zarządzanie zasobami ludzkimi, przez wiele lat pracowała jako menager, ale jej prawdziwą pasją było organizowanie podróży. Kiedy szukała własnej drogi, życie samo dało jej nowy zawód: nauczyciela jogi. Dzięki temu odnalazła wewnętrzny spokój i równowagę. Z miłością połączyła swoje dwie pasje; do jogi i do podróżowania. Teraz prowadzi cyklicznie kursy i warsztaty z jogą. Wykorzystując swoje doświadczenie pracy menagera, organizuje również kursy dla firm, pomagając zestresowanym i zapracowanym odnaleźć wewnętrzny spokój. Od kiedy odkryła jogę dla siebie, postanowiła dzielić się zdobytą wiedzą z innymi. Szukała najlepszych nauczycieli, uczyła się w różnych szkołach jogi, aby wydobyć z nich to co najbardziej wartościowe. Jest absolwentką kursu jogi akademickiej, prowadzonego przez prof. Janusza Szopę. Uważa, że każdy może znaleźć praktykę odpowiednią dla siebie, dlatego jej zajęcia są różnorodne i wykorzystują różne techniki pracy z ciałem. Jest nauczycielem Hatha Jogi, Aerial Jogi, Zdrowego Kręgosłupa. Prowadzi również zajęcia z użyciem pasów do asekuracji podczas jogi zdrowego kręgosłupa.

„Interesuję się kulturą Wschodu, technikami oddechowymi i metodami uwalniania się od stresu. Uważam, że Joga w holistyczny sposób pomaga podnosić jakość zdrowia i życia, dlatego powinna towarzyszyć ludziom na co dzień. Joga to jednak nie tylko ćwiczenia fizyczne, to przede wszystkim pogłębianie świadomości własnego ciała. Podczas zajęć pomagam rozwijać  świadomość i uważność. Moim zdaniem Joga powinna sprawiać przyjemność. Wykonuje również masaż metodą Alana Earle (Peloha). Masaż ten koi ciało i duszę.’’

Mateusz KonopackiJestem absolwentem psychologii i kognitywistyki.
Jogą i medytacją 
zajmuję się od sześciu lat. By pogłębić swoją praktykę, spędziłem pięć
miesięcy w Indiach, ucząc się w szkole Shri Yogendry w Bombaju, oraz odbywając podróż do źródeł Jogi w himalajach.
Ucząc Jogi kładę duży nacisk na skupienie i pracę z oddechem.
Interesuje mnie przede wszystkim docieranie do korzeni i poznawanie klasycznej Jogi. Fascynują mnie również inne duchowe tradycje – od hermetyzmu po taoizm. Wierzę, że mimo powierzchownych różnic wszystkie dotyczą tego samego, uniwersalnego doświadczenia. Prowadziłem badania naukowe nad medytacją i szamanizmem.
Oprócz Jogi, interesują mnie również inne podejścia do ciała i ruchu.
Trenuję szermierkę mieczem na podstawie średniowiecznych manuskryptów oraz tai chi. Zajmuję się również rzemiosłem artystycznym, w swej pracowni wskrzeszając dawne techniki złotnictwa i metaloplastyki.

 

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o warsztatach, nowych zajęciach, zmianach w grafiku podaj nam swój adres e-mail.
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach statystycznych i marketingowych oraz zgodę na przesyłanie na adres poczty elektronicznej informacji handlowych dotyczących działalności Akademii Body Mental.

Honorujemy karty

multiSportfitProfit 

W Akademii Body Mental honorujemy karty BenefitFIT PROFITOK System i Polska Witalna