Ajurweda

Ajurweda jest najstarszą na świecie nauką o człowieku, niezwykle skutecznym systemem medycznym opartym o metody naturalne. Powstała w Indiach ponad 5 tysięcy lat temu. Źródłem pisanym ajurwedy są Wedy, staroindyjskie księgi zawierające kompletną wiedzę o człowieku. Obecnie Ajurweda została uznana  przez Światową Organizację Zdrowia za skuteczną formę terapii.
Ajurweda jest nauką, która nie traci na aktualnaśćci, bo choć świat wokół nas zmienia się w szybkim tempie, my podlegamy takim samym prawom jak tysiące lat temu.

Słowo Ajurweda składa się ze słowa „ayus”  – życie lub siła życiowa  i słowa „veda”  wiedza lub nauka. Dosłowne znaczenie słowa Ajurweda to wiedza o życiu i długowieczności.

Jej celem jest przywrócenie i utrzymanie wewnętrznej równowagi organizmu. Dzięki temu ciało jest silne i zdrowe a umysł spokojny, otwarty i aktywny.

Ajurweda postrzega człowieka holistycznie, jako jedność ciała, umysłu i ducha.

null
Konsultacja Ajurwedyjska
Konsultacja ajurwedyjska polega na dokładnej analizie stylu życia, diety, wyglądu, stanu umysłu, dolegliwości oraz rozpoznaniu tzw. prakriti, indywidualnej, wrodzonej energetyki organizmu. Na tej podstawie ustalane są indywidualne zalecenia by pomóc przywrócić zaburzoną równowagę na poziomie ciała, umysłu i ducha.
Zobacz więcej
null
Abhyanga praniczna
Uzdrawiający masaż ajurwedyjski oparty na starożytnej wiedzy o pranie, subtelnej energii życiowej, która krąży w ciele utrzymując nas przy życiu. Jest kompletnym systemem przywracającym równowagę na poziomie fizycznym, psychicznym i energetycznym. Zabieg jest łagodny i subtelny, a jego działanie bardzo głębokie.
Zobacz więcej
null
Shiro Abhyanga
Olejowy masaż głowy. Starożytna technika pozwala pacjentowi na uwolnienie nagromadzonego napięcia i wyciszenie umysłu. Niezastąpiony przy: nadpobudliwości, problemach ze snem, stresie, napięciu, niestabilności emocjonalnej, depresji, lęku...
Zobacz więcej

Cennik

płatność tylko gotówką

Konsultacja ajurwedyjska
250 zł

czas trwania 75 – 120 min

Abhyanga praniczna
300 zł

czas trwania 60 min.

Shiro Abhyanga
120 zł

czas trwania ok. 30 min.

10 korzyści jakie Ajurweda przynosi w codziennym życiu

Miłość do samego siebie

Ayurveda zachęca cię do odnalezienia miłości w sobie zamiast porównywania się z innymi ludźmi.

Pielęgnacyjne podejście do zdrowia

Ajurweda polega na zrozumieniu, że bycie zdrowym jest twoim naturalnym stanem. Jeśli ty i twoje otoczenie jesteście w równowadze, jest to uważane za optymalne zdrowie, a wręcz przeciwnie oznacza brak równowagi.

Lepiej zrozumiesz swoje miejsce w życiu

Zasadą ajurwedy jest to, że jesteśmy częścią natury. Natura ma pięć elementów, które obejmują: przestrzeń, powietrze, woda, ogień, Ziemia.
Te elementy, ich zachowanie i interakcja, jaką mają w twoim życiu, to wielka sprawa w praktyce ajurwedy.

Uczymy się oczyszczać energię

W dzisiejszych czasach często musimy ponownie kalibrować nasze psychiczne i fizyczne ustawienia. Jako nieustannie zmieniające się istoty, ważne jest, aby zastanowić się i wyjaśnić, co nie działa dla ciebie i twojego życia.

Zapewnia filozofię pełnego koła

Ayurveda przypomina, że jesteś znacznie głębszy niż skóra. Jest w Tobie esencja i energia, która może oświetlić świat.

Lepsze zdrowie na poziomie komórkowym

Wskazano, że Ajurweda ma potencjał do faktycznej regeneracji komórek, co ponownie pokazuje, że mamy moc, aby zacząć leczyć się z pewnych dolegliwości po prostu przez sposób, w jaki traktujemy nasze ciała.

Zmniejszona ilość toksyn

Założyciel praktyki ajurwedyjskiej Maharishi twierdzi, że istnieją trzy różne rodzaje toksyn. Najczęstszym jest ama, czyli produkt uboczny, który gromadzi się w przewodzie pokarmowym, który wynika ze spożywania zbyt dużej ilości niewłaściwego jedzenia.

Silniejsze trawienie

Niektóre pokarmy aktywują układ trawienny we właściwych porach dnia, powodując zmniejszenie nagromadzenia toksycznych substancji w przewodzie pokarmowym.

Zmniejszony stres i większy zmysł dobrego bycia

Krótko mówiąc, jedzenie wpływa na to, jak się czujesz. Poprzez włączenie diety, która jest specjalnie dostosowana do twoich potrzeb, możesz zacząć znajdować jasność w swoim ciele i umyśle.

Prosty system dla Twojej diety

Jeśli szukasz trwałej zmiany w swojej diecie, zdrowiu, a nawet życiu, Ayurveda może być właśnie tym!