Julia Zabost

Joga pojawiła się w moim życiu około ośmiu lat temu. Na początku zaczęłam praktykę w domu, ale z czasem potrzebowałam więcej i zdecydowałam się na odnalezienie studia jogi, które będzie ze mną rezonowało i tak trafiłam tutaj, do Akademii Body Mental.

Na początku nie byłam ukierunkowana na żaden konkretny typ jogi i próbowałam ich wszystkich – to też polecałabym każdemu, kto zaczyna swoją drogę z jogą. Moje serce jednak skradła Ashtanga. Owszem na pierwszych zajęciach myślałam, że wyzionę ducha (już przy powitaniach słońca!), ale pomimo tego nie poddawałam się i wracałam na zajęcia, i tak już zostałam 😊

Z czasem moja praktyka ewoluowała, na początku joga była dla mnie jedynie ćwiczeniem fizycznym, dzięki któremu moje ciało było wzmocnione i rozciągnięte, ale im więcej, i dłużej praktykowałam, tym bardziej czułam, że joga ma o wiele więcej do zaoferowania niż aspekt fizyczny. Zaczęłam wchodzić w zakamarki medytacji, pranayamy i filozofii jogi, aż w końcu w mojej głowie narodziła się myśl i chęć dzielenia się tym, co już wiem z innymi, i zdecydowałam, że chciałabym zostać nauczycielem jogi.

Do tej roli na początku przygotowywała mnie Agnieszka Wierzbińska, a po jej namowach podjęłam się uczestnictwa w kursie nauczycielskim. W tym roku ukończyłam kurs nauczycielski Ashtanga Vinyasa Yogi 200H w Yoga Academy Poznań pod przewodnictwem Mateusza Dekera i Anny Olszewskiej. W planach mam kolejne kursy i warsztaty, gdzie będę mogła powiększać swoją wiedzę, by być lepszym nauczycielem dla Was.

W przyszłości chciałabym otworzyć własne studio, ale na razie pozwalam sobie, aby było to moją fantazją, jeszcze nie czas…

W praktyce i podczas zajęć najważniejsza jest dla mnie uważność i skupienie na „tu i teraz”, kiedy to już osiągniemy, to łatwiej jest nam odczuwać nasze ciało, praktyka staje się bardziej świadoma, a ciało automatycznie integruje ruch z oddechem.